تفاوت خودروی هیبریدی با خودروی معمولی

folder_openمقالات خودرو
commentبدون دیدگاه
Hybrid

 

می توان گفت این نسل از خودروهای جدید خودروهای دوستدار طبیعت هستند.

خودروهای معمولی به این صورت هستند که مخزن بنزین می‌خورد، سوییچ را در آن می‌چرخانیم و در نهایت روی پدال گاز فشار می آوریم و حرکت…تا این جا همه آشنایی کامل دارند و اینکه هروقت بنزین خالی شود تقریبا پیدا کردن پمپ بنزین در جاده های کشور کار راحتی می‌باشد.

 اما روش کار خودروی هیبریدی چگونه است؟

در این مقاله سعی می‌شود به این موضوع بپردازیم، پس لطفا متن را کامل بخوانید.

باوجود خودروهای هیبریدی متفاوت در بازار هنوز هم افراد زیادی هستند که از طرز کار این نوع خودرو ها اطلاعات کافی ندارند. خودروی هیبریدی خودرویی است که یک موتور بنزینی معمولی، یک موتور الکتریکی و یک باتری را به طور همزمان در خود جای داده است .

گاهی به آن خودروی برقی دوگانه یا خودروی سبز هم گفته می گویند .سه نوع  خودروی هیبریدی وجود دارد موازی، سری، سری موازی

موتور الکتریکی وقتی به آرامی در حال چرخش است قدرت بیشتر تولید می‌کند، یک موتور بنزینی بیشترین قدرت خود را هنگام آغاز چرخش سریعش به دست می‌آورد. خودروی هیبریدی نسبت به خودروی معمولی، بنزین کمتری مصرف می‌کند و به محیط زیست لطمه‌ی کمتری وارد می کند.

خودروی هیبریدی موازی:

در خودروی هیبریدی دوموتور بنزینی و الکتریکی باهم کار می کنند و خودرو را به حرکت می اندازند.دراین نوع سیستم هردو موتورتقریبا همیشه روشن می‌باشند اما هنگامیکه خودرو نیاز به موتور الکتریکی ندارد مثلا در یک سراشیبی در حال حرکت است موتور الکتریکی تبدیل به یک مولد برق شده و نیرو را به باتری ها می رساند

خودروی هیبرید سری:

در این نوع خودرو، موتور الکتریکی تمام کارها را به تنهایی انجام می‌دهد. موتور بنزینی در این سیستم فقط برای شارژ کردن باتری می‌باشد.

 

Sonata Hybrid

Sonata Hybrid

 

خودروی هیبرید سری موازی:

ای نوع از خودروها که رایانه خودرو دستور هماهنگی بین دو موتور الکتریکی و بنزینی را صادر می کند بنابراین دستوراستفاده از موتور الکتریکی یا موتور بنزینی را می‌دهد یا از آنها می‌خواهد هم زمان باهم کار کنند تا نیازهای راننده را برطرف سازند.

برخی از رانندگان خودروهای هیبریدی می‌دانند که چگونه با یک پدال رانندگی کنند. در این روش هنگامی که تصمیم به توقف می‌گیرند به جای فشار روی پدال ترمز، پای خود را از روی پدال گاز برداشته ودراین حالت است که ترمز احیا کننده به بالاترین توان خودرسیده و خود متوقف می‌شود. با کمی تمرین دیگر کار با ترمز خودروی معمولی برای این رانندگان سخت می‌شود.

برای خریدن خودروهای هیبریدی نمایشگاه‌ها و فروشندگانی که تمایل به فروش نداشته‌باشند تعداد کمی هستند. یکی از دلایل آن می‌تواند آگاهی کم باشد که درباره ی این خودروها وجود دارد.

چون فروشندگان بیشترین تمرکز خودشان را روی فروش می گذارند تا آموزش افراد، پس اگر می‌خواهیددر مورد مزایای خودروهای هیبریدی بیشتر بدانید اطلاعات خود رادر این زمینه افزایش دهید.

خودروی هیوندا تنها مدلی است که شروع به آموزش افراد در مورد خودروهای هیبریدی کرده. تویوتا ومدل های لکسوس فروش زیادی در این چند سال اخیر داشته اند.

چند نکته مهم وجالب درمورد خودروهای هیبریدی:

  1. توانایی شارژشدن با برق شهری را ندارند.
  2. کارباخودروهای هیبریدی مانندخودروهای بنزینی معمولی است، شما با خرید خودرو هیبریدی باز هم باید به جایگاه سوخت بنزین مراجعه کنید.
  3. دراین خودروها شما مجبور نیستید در طول روز به دنبال جایگاه برق باشید و برای شارژ کردن، آن را به پریز برق وصل کنید

۴. دراین خودروها می توانید بدون نگرانی برای از دست دادن قدرت باتری خود بافشار دادن یک کلید به حالت استفاده از موتورالکتریکی بروید.

خودروهای هیبریدی مناسب چه کسانی می باشد؟

 

درست است که خودروی هیبریدی کمی گرانتر از خودروی معمولی است اما به مرور زمان این هزینه جبران می‌شود چون شما بنزین کمتری مصرف می‌کنید، علاوه بر این موضوع با مصرف سوخت کمتر و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای خدمت بزرگی به طبیعت کرده و تاثیر آن باز هم به خودتان برمی‌گردد.

و در آخر اگرقصد خرید خودروی هیبریدی داشتید حتما تحقیقات آنلاین انجام داده سپس یکی از سه نوع سیستم هیبریدی را انتخاب کنید شاید این موضوع از حد تصورات شما هم فراتر رفته و متوجه عالی بودن این خودروها به مرور زمان بشوید.

Bmw I8

Bmw I8

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonرزرو تلفنی خودرو