فوت و فن هایی که برای خنک نگه داشتن کولر خودرو لازم است بدانید

folder_openمقالات خودرو
commentبدون دیدگاه
aircandition

فوت و فن هایی که برای خنک نگه داشتن کولر خودرو لازم است بدانید

با توجه به گرم تر شدن زمین یکی ار تجهیزات رفاهی که در خودرو بسیار امر ضروری میباشد کولر خودرو و سیستم تهویه مطبوع می باشد شاید در گذشته ای امر زیاد به چشم نمی آمد ومی توان گفت در خودروهای گرانقیمت یافت میشد ومردم به سوی این نوع خودرو ها با این امکانات جذب میشدند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن تجهیزات اغلب محصولات تولیدی خودرو کولر را با طیف وسیعی به مشتریان ارائه می دهد
aircandition2

aircandition2

.
حال که فصل تابستان آغاز شده بد نیست کمی در باره چگونه کار کردن کولر خودرو و اینکه هنگامی که باد گرم می زند چگونه این مشکل را برطرف نماییم بپردازیم ! کولرخودرو از اجزای زیر تشکیل شده که آنها را نام می بریم :کمپرسور-کندانسور-کپسول خشک کننده-مجموعه لوله وشیلنگ-اوپراتور-کپسول خشک کننده-فن کولر-شیر انبساط- کلید A/Cو اما دلایل گرم شدن باد کولر و رفع آن:فرض می کنیم شما خودرویی را اجاره کرده اید و قصد سفر کردن  دارید در فصل تابستان اولین فکری که به ذهن شما می رسد این است کولر ماشین سالم باشد چون تجربه ی گیر کردن در ترافیک آن هم در هوای گرم حس ناخوشایندی دارد.
شما باید هنگامی که خودرو را روشن می نمایید پدال گاز را تا انتها فشار ندهید چون این کار باعث میشود کولر خودرو کار نکند این اتفاق  بیشتر در دنده های سبک تر (دنده 3 به بعد) رخ می دهد که برای شتاب گیری خودرو مجبور می شوید تا پا را تا انتها روی پدال گاز فشار دهید.
در کولر ماده خنک کندده ای وجود دارد که  اگر میزان آن کم شود ممکن است باد گرم به داخل کابین وارد شود چون این ماده قادر است گرمای زیادی  را تبدیل به باد سرد کند شما نیازی نیست که این ماده را درون کولر پر کنید چون برای خارج شدن  یا تبخیر این ماده از داخل کولر ماشین هیچ راه دیگری وجود ندارد مگر این که یک سوراخی در کولر به وجود آمده باشد.
پس برای حل کردن این مشکل به دنبال سوراخی باشد که از آن نشتی دارد اگر این ماده از جای اصلی خود خارج شود به سمت بخاری رفته وارد کمپرسور شده به علت فشار بالا به مایع تبدیل می شود و باد گرم وارد کابین می شود وقتی فشار کم شود شروع به تبدیل می کند و این سوراخ هوا را کم فشار کرده و مایع خنک کننده به سرعت تبدیل به گاز می شود پس حتما سوراخی که نشتی دارد را بیابید.
یکی دیگر از دلایل باد گرم کثیف بودن اوپراتور کابین خودرو است چون هوایی که دربیرون وارد می شود آلودگی و خاک همراه خود دارد  با تمیز کردن این قسمت مشکل برطرف می شود.دلیل بعدی خرابی ترموستات اتاق می باشد در همه ی خودرو ها یک ترموستات وجود دارد که دمای داخل کابین را می سنجد اگر دما به صفر درجه رسیده باشد کمپرسور کولر راقطع نموده و باد گرم می زند.
aircandition1

aircandition1

خرابی دریچه های کولر و بخاری هم می تواند یکی دیگر از دلایل باد گرم باشد اگر دریچه ها تنظیم نباشد ممکن است باد سرد و گرم مخلوط شود و باد نامطلوبی وارد کابین شود این خرابی می تواند به علت اشتباه  باز و بسته شدن  داشبورد توسط افراد غیر متخصص باشد.در ماشین های جدید و پیشرفته یکی از اصلی ترین ارکان کولر کمپرسور می باشد که بدون آن کولر کار نمی کند علت خرابی آن هم میشود گفت استفاده نکردن به مدت طولانی است.
در ماه 10تا 15 دقیقه اگر کولر را روشن نمایید از این اتفاق جلوگیری میشود حتی در زمستان که احتیاجی به کولر خودرو نیست! و در آخر می توان گفت شاید مشکل الکتریکی هم در خرابی کولر بی تاثیر نباشد اگر نشانه ای از خرابی در سیم ها مشاهده شد به تعمیرگاه مراجعه نمایید.
گاهی اوقات ممکن است که در بعضی ماشین ها، علت باد گرم کولر، ایرادی در کلاچ ماشین باشد. زیرا مشکل کلاچ می تواند سریعا اثر مستقیمی به کمپرسور داشته باشد. در نتیجه مایع در فشار کافی قرار نخواهد داشت و باد گرم تولید می کند.در صورت بر خوردن به هرکدام از این مشکلات به هنگام روشن کردن کولر می توانید با شرکت آراد سیر تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی نمایند تا با خیال راحت به سفر خود ادامه دهید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonرزرو تلفنی خودرو