نکاتی در مورد چگونی رانندگی کردن درجاده های کوهستانی

folder_openمقالات خودرو
commentبدون دیدگاه
نکاتی در مورد چگونی رانندگی کردن درجاده های کوهستانی

نکاتی در مورد چگونی رانندگی کردن درجاده های کوهستانی

نکاتی در مورد چگونی رانندگی کردن درجاده های کوهستانی و لغزنده  که لازم است بدانید در این مقاله به اختصار شرح می دهیم: فرض می کنیم خودرویی از شرکت  آراد سیر  اجاره نموده اید وبا آن خودرو قصد سفر به جاده های کوهستانی دارید
وجودآب و هوای متنوع، جاذبه‌های فراوان زیارتی، سیاحتی، طبیعی، مناظر بسیار بدیع و خدادادی، وجود جنگل و اراضی کشاورزی در حاشیه مناطق مسکونی و جاده‌های برون شهری و تنوع اقلیم جغرافیایی از دیگر جاذبه‌های معابر شهری و جاده‌های استان‌های زیبای شمالی کشور محسوب می‌شوند.
عمدتا شهر‌های بزرگ این استان‌ها فاقد کنار گذر (کمربندی) برون شهری و تقاطع‌های غیرهم سطح است و تقریبا بیشتر معابر برون شهری آن‌ها معابر فرعی و روستایی هستند.همچنین گیر کردن در کوچه یا گوشه خیابان بسیار صحنه ی ناخوشایندی می باشد. فراموش نکنید، به تاخیر انداختن سرویس و چک‌آپ امروز، می‌تواند منجر به هزینه‌های سنگینی در جاده شود.
اگر در جاده های لغزنده گیر افتادید سعی کنید در منتهی‌الیه سمت راست و شانه خاکی جاده توقف کنید و جلوی خودرو را کامل صاف کنید تا به سمت مسیر انحراف نداشته باشد. دنده را نیز بین یکی از دو حالت دنده یک یا دنده عقب قرار دهید تا از حرکت خودرو جلوگیری شود و بلافاصله تابلوی هشدار را در پشت ماشین بگذارید و فلاشر‌ها را روشن کنید.
همچنین، به محض اینکه در مسیر، خودروی شما سُر خورد، مسیر خود را عوض کنید و همین مسیر را تا زمانی که به یک سطح هموار و عاری از لغزندگی رسیدید ادامه دهید.اگر چرخ خودرو در برف گیر کرده و حرکت نمی‌کند، از گاز دادن بیهوده اجتناب کنید چون با این کار تنها لاستیک خودرو بیشتر به داخل برف می‌رود.
سعی کنید از یک جک استفاده کرده و زیر چرخ‌ها خاک یا هرگونه شیئی که اصطکاک ایجاد می‌کند بریزید. فقط قبل از هرچیز مطمئن شوید که زیر محلی که جک را قرار می‌دهید محکم و عاری از لغزندگی باشد.در اکثر جاده هایی که به منظور با سرعت رانندگی کردن ساخته شده اند,مخروط های هشدار در مناطق مخصوصی قرار می گیرند و در سه دسته تقسیم بندی می شوند.
مخروط هایی که به داخل چرخانده شده اند خودشان را به وضوح تعریف می کنند.می توانید آنها را به عنوان علامتی برای تغییر جهت خودرو در نظر بگیرید.دسته ی بعد مخروط های زاویه دار هستند,که داخلی ترین نقطه ی پیچ را نشان می دهد و حیاتی و خطرناک است.
در آخر,مخروط خروجی است که نقطه ای را نشان می دهد که می توانید با ساسات کامل و با سرعت برانید. حال به چند اشتباه رایج که برخی رانندگان به هنگام افتادن در دست انداز یا چاله و… می افتند را انجام میدهند نام می بریم:نگه داشتن پدال ترمز در هنگام عبور از دست اندازها-بالا کشیدن ترمز دستی بدون نگه داشتن کلید آن-عدم تعویض به موقع روغن گیربکس-درجا گرم کردن ماشین به مدت طولانی-پایین آوردن شیشه به جای استفاده کردن از کولر دراتوبان-تعویض یکبار در میان فیلتر روغن-گرفتن ترمز و کلاچ به صورت همزمان برای نگه داشتن خودرو-با سرعت پایین در لاین سرعت حرکت کردن و بالعکس -خلاص نکردن دنده پشت چراغ قرمز و ترافیک- نصب باربند در مواقعی که به آن نیاز نداریم- نشاندن کودک روی پای سرنشین جلوی خودرو ایربگ دار-استفاده از نور بالا در مه- خاموش نکردن خودرو پس از طی مسافت طولانی-جلو آوردن بیش از حد صندلی-
خاموش شدن خودرو به دلیل نداشتن سوخت-و رعایت نکردن نکات دیگری که در این مقاله نمی گنجد ممکن است خطراتی را هم برای شما و هم برای سرنشینان به همراه داشته باشد.با آرزوی سفری ایمن و لذت بخش برای شما عزیزانی که آراد سیر را انتخاب نمودید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonرزرو تلفنی خودرو