مسافرت با اجاره خودرو
تیر ۲۷, ۱۳۹۷
کارهای لازم در زمان اجاره خودرو
تیر ۳۱, ۱۳۹۷

بهترین رنگ در اجاره خودرو

در بیتر شهرهای ایران بیشتر خودروها به رنگ سفید هستند ، چون که بسیاری از مردم امعتقد هستند که رنگ سفید خودرو نیاز به مراقبت کمتری دارد، چون که آلودگی و گرد و خاک روی بدنه ماشین و همچنین ضربه های کوچک در ظاهر رنگ خودروی سفید کمتر نمایان می باشند، ولی در مورد خودروهای مشکی، نوک مدادی و سرمه ای، خط و خش و آلودگیهای ناشی از گرد و خاک روی رنگ خودرو بیشتر نشان میدهد.

البته این مسئله در مورد خودروهای مختلف، تفاوت دارد، مثلاً ۶۰% تولید خودروی پراید به رنگ سفید بوده است و همچنین در مورد خودروهای «ریو» و L90 نیز، رنگ سفید طرفدار بیشتری نسبت به بقیه رنگها دارد. در بررسی دیگری مشخص شد که از هر هزار خودروی پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۷ که تولید می گردند، حدود نیمی از آنها سفید هستند و رنگ سفید در آنها پرطرفدارترین رنگ است . جالب اینجاست که در سالهای اولیه تولید ۲۰۶ در ایران، پرفروش ترین رنگ آن نقره ای بود. به هر حال نه تنها در ایران، بلکه در کل جهان، انتخاب رنگ خودرو یک امر سلیقه ای است و اطلاعات دقیقی در خصوص پرفروش ترین رنگ در خودروسازهای دنیا وجود ندارد.

از طرفی رنگهای تیره تر جذب بیشتری از نور آفتاب داشته و در فصلهای گرم، داخل اتاق خودرو به شدت داغ خواهد شد. این روزها مردم ایران تمایل بیشتری برای خرید خودروهای سفید از خود نشان داده اند تا جایی که بیش از پنجاه درصد مردم ترجیح می دهند خودروی سفید رنگ خریداری نمایند.

1 دیدگاه

  1. سلام.وب سایتتون خیلی خوبه
    به کارتون ادامه بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *