بررسی محدودیت‌های اجاره خودرو (3)

بررسی محدودیت‌های اجاره خودرو

اگر قصد دارید از خدمات اجاره خودرو استفاده کنید، باید در رابطه با محدودیت‌های این خدمات بیشتر بدانید. با توجه به نوع خدمتی که شما انتخاب می‌کنید، برای مثال اجاره خودرو بدون راننده و یا اجاره خودرو با راننده، محدودیت‌های متفاوتی برای ارائه خدمات وجود خواهد داشت. شما باید قبل‌ از نهایی کردن تصمیم خود و شروع اقدام برای اجاره انواع متفاوت خودرو، در رابطه با این محدودیت‌ها اطلاعات کسب کنید. با این کار می‌توانید دقیقاً همان طور که می‌خواهید از سرویس‌هایی که در این زمینه برای شما ارائه می‌شود، بهره ببرید.

در حال‌ حاضر، شرکت‌های بی‌شماری در این زمینه به مشتریان خدمات رسانی می‌کنند اما هر کدام از این شرکت‌ها، سیاست‌های خودشان را دارند و برای جلوگیری از بروز مشکل هنگام ارائه خدمات محدودیت‌هایی را تعیین می‌کنند. این شما هستید که باید خدمات‌ دهنده‌ای را انتخاب کنید که محدودیت‌های تعیین‌ شده توسط آن دست‌ و پاگیر نباشد. در این شرایط است که شما می‌توانید با پرداخت تعرفه‌های تعیین‌ شده و بدون مشکل خاصی، خودرو مد نظر را اجاره نمایید و از آن بهره ببرید.

بررسی محدودیت‌های اجاره خودرو 

محدودیت‌های اجاره ماشین ، با توجه به قوانین و رسم و رسوم هر کشور و توسط صلاح‌ دید شرکت خدمات‌ دهنده تعیین می‌شوند. در برخی موارد، ممکن است که این محدودیت‌ها قابل تغییر باشند و اگر شما وضعیت خاصی داشته باشید، احتمالاً بتوانید با صحبت با کارشناسان شرکت خدمات دهنده این محدودیت‌ها را کمی جابه‌جا کنید. اما بهتر است که از قبل در رابطه با این موارد اطلاعات کسب کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید. ما در ادامه بیشتر در رابطه با این محدودیت‌ها برای شما صحبت خواهیم کرد.

محدودیت زمانی 

یکی از مهم‌ترین محدودیت‌ها در زمینه اجاره خودرو، محدودیت زمانی است. یعنی شما امکان این را خواهید داشت که تنها برای یک بازه زمانی تعیین‌ شده از خودروی مدنظر استفاده کنید. این بازه‌ها می‌توانند نامحدود باشند‌. یعنی شما در برخی موارد امکان این را خواهید داشت که برای مدت زمانی نسبتاً طولانی خودرو را اجاره کنید. البته در این شرایط، احتمالاً نیاز داشته باشید که هر چند وقت یک ‌بار قرارداد خود را به‌ روز کنید. البته، همه خدمات‌ دهندگان این‌ گونه نیستند و در برخی موارد ممکن است که شما امکان این را داشته باشید که تنها برای مدت محدودی از خودرو بهره ببرید.

این قوانین نانوشته هستند. اما باز هم امکان این وجود دارد که شما با صحبت با کارشناسان شرکت خدمات دهنده در زمینه اجاره خودرو، محدودیت زمانی برای اجاره را تغییر دهید. زمانی‌ که تاریخ و بازه زمانی اجاره خودرو در قرارداد ثبت می‌شود و شما قرارداد را امضا می‌کنید، دیگر چیزی قابل تغییر نخواهد بود. پس سعی کنید که تصمیم خود را بر اساس شرایط و نیاز خود قبل‌ از امضای قرارداد نهایی کنید تا در صورت نیاز به تغییر، مشکلی در ادامه برای شما به وجود نیاید.

محدودیت کیلومتر 

در کنار محدودیت زمانی برای اجاره خودرو، در برخی موارد هنگامی‌ که شما از خدمات اجاره خودرو بدون راننده استفاده می‌کنید، ممکن است محدودیت کیلومتری نیز برای شما لحاظ شود. طبق قوانین موجود، شما امکان این را خواهید داشت که به‌ صورت روزانه تنها تعداد کیلومتر خاصی را با خودرو رانندگی کنید. اگر کیلومترهای رانندگی شده توسط شما در انتها بیشتر از جمع کیلومتر مجاز روزانه باشد، شما نیز باید هزینه‌های بیشتری را برای اجاره خودرو بپردازید. این هزینه به‌ عنوان جریمه از شما دریافت می‌شود. یعنی از همان ابتدا، پیمایش کیلومتر اضافه با خودرو مجاز نیست. اما اگر در برخی شرایط شما مجبور شوید تا از خودرو بیشتر استفاده کنید، باید مبلغی را به‌ عنوان جریمه بپردازید. مبلغ جریمه بر اساس مدل خودرو، تعداد کیلومتر پیمایش شده، شرایط قرارداد و… تعیین‌ می‌شود. سعی کنند که حتماً در رابطه با تعداد کیلومتر مجاز از خدمات دهنده مدنظر بپرسید، تا در ادامه مشکلی در این زمینه برای شما به وجود نیاید.

محدودیت سنی

محدودیت دیگری که در زمینه اجاره خودرو وجود دارد، محدودیت سنی است. طبق اطلاعات موجود، افرادی که زیر 19 سال سن دارند، نمی‌توانند از خدمات اجاره خودرو بهره ببرند. البته باز هم باید اشاره کنیم که این قانون می‌تواند در بین خدمات‌دهندگان فعال در این زمینه، متغیر باشد. اگر سن شما پایین است و به‌ دنبال استفاده از خدمات اجاره انواع خودرو هستید، سعی کنید که به این قانون نیز توجه داشته باشید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید. در برخی موارد، خدمات دهندگان در این زمینه بررسی می‌کنند که تاریخ اخذ گواهی‌نامه شما چه زمانیست‌ زیرا برای اجاره ماشین و رانندگی با آن، باید حداقل یک ‌سال سابقه رانندگی داشته باشید.

اگر شرایط لازم برای رانندگی با خودرویی که اجاره کرده‌اید را ندارید، می‌توانید از خدمات اجاره خودرو با راننده استفاده کنید. در این شرایط دیگر مسئولیتی در قبال خودرو نخواهید داشت زیرا شرکت خدمات‌ دهنده به‌ همراه خودرویی که اجاره داده، یک نماینده را ارسال کرده و این نماینده است که مسئولیت رانندگی با خودرو را برعهده دارد.

چگونه می‌توان از تمام محدودیت‌های اجاره خودرو آگاه شد؟

تنها راهی که می‌تواند به شما کمک کند در سریع‌ترین زمان ممکن و به‌ صورت صددرصد از تمامی محدودیت‌های موجود در زمینه اجاره خودرو آگاه شوید، صحبت با کارشناسان فعال در شرکت‌ مورد نظر است. در ابتدا، شما باید برای اجاره خودرو به‌ دنبال شرکتی معتبر بگردید که باکیفیت‌ترین و بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه می‌کند. در قدم بعد، امکان این را خواهید داشت که با صحبت با این کارشناسان به‌ طور کامل از قوانین و سیاست‌های موجود در رابطه با اجاره خودرو آگاه شوید تا بتوانید در ادامه با کمترین میزان مشکل از این خدمات بهره ببرید. شما هنگامی‌ که خودرو را اجاره می‌کنید، برای مدت زمان تعیین‌ شده صاحب خودرو هستید و خودرو به‌ صورت تمام‌ و کمال در اختیار شماست. به واسطه همین موضوع است که در برخی موارد شرکت‌های خدمات‌ دهنده در این زمینه تلاش می‌کنند تا شرایط شما را به صورت کاملاً دقیق مورد بررسی قرار دهند تا مشکلی در ادامه به وجود نیاید. 

بررسی محدودیت‌های اجاره خودرو (2)
بررسی محدودیت‌های اجاره خودرو (2)

جمع‌بندی 

شناخت محدودیت‌های اجاره خودرو می‌تواند از بروز مشکلات و سو‌ءتفاهمات حین استفاده از خودرو جلوگیری و به شما کمک کند تا بدون هیچ‌ گونه مشکل قانونی قرارداد خود با شرکت خدمات دهنده را به انتها برسانید. اگر می‌خواهید با کمترین محدودیت‌های ممکن به اجاره خودرو بپردازید، باید به سراغ شرکتی بگردید که در این زمینه قوانین سفت و سختی ندارد.‌ شرکت آراد سیر یکی از خدمات دهندگانی است که تلاش می‌کند تا با محدودیت‌های کم، خدمات اجاره انواع خودرو را در اختیار متقاضیان قرار دهد و از این طریق نیاز آن‌ها را به‌ طور کامل برطرف سازد.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید! 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *