مزایا و معایب اجاره خودرو

آیا می دانید مزایا و معایب اجاره خودرو چیست؟ آیا با این مزایا و معایب آشنایی دارید؟ آیا تا کنون اقدام به رنت خودرو کرده و با مزایا و معایب آن برخورد داشته‌ اید؟ رنت خودرو یکی از شیوه های جدید و نوین است که طی آن خودروها توسط شرکت‌ های اجاره دهنده در اختیار داوطلبان قرار می گیرند. قطعاً این شیوه مزایا و معایب خاص خودش را دارد که ما در این مقاله قصد داریم این مزایا و معایب را مورد بررسی قرار دهیم.

برای این که با مزایا و معایب اجاره خودرو بهتر آشنا شوید هر کدام از آن ها را به طور جداگانه بررسی می کنیم.

اجاره کردن خودرو مزایای زیادی دارد که از مهم ترین آن ها می توان گزینه های زیر را معرفی کرد.

 1. در اختیار داشتن خودروهای لوکس و متنوع

افراد زیادی علاقه مند به عوض کردن خودروهای لوکس و متنوع دارند و دوست دارند رانندگی با خودروهای مختلف را تجربه کنند، اما به هر حال خرید و معاوضه مداوم خودرو دست و پا گیر است و مشکلات خاص خودش را دارد. رنت خودرو در واقع می تواند این مشکل را برای افراد ماشین باز برطرف کند و این افراد می‌ توانند با اجاره کردن خودروهای مختلف هر نوع خاصی از خودروهای لاکچری را در اختیار داشته باشند.

 1. عدم نیاز به سرمایه گذاری | مزایا و معایب اجاره خودرو

برای خرید یک خودرو لوکس و روز ما مبلغ زیادی را نیاز داریم که بتوانیم خودرو را بخریم، اما اگر بخواهیم همان خود را به صورت اجاره ای در اختیار داشته باشیم نیاز به سرمایه‌ گذاری نیست و ما می توانیم پولی را که در اختیار داریم در کسب و کارهای دیگری استفاده کرده و حتی به سودهای بهتر و بالاتر نیز برسیم.

معایب اجاره خودرو

 1. معاف از پرداخت بیمه و برخی دیگر از هزینه های جانبی

وقتی شما اقدام به خود را می کنید در واقع بیمه خودرو و سرنشینان آن توسط شرکت های اجاره دهنده پرداخت می‌ شود و نیازی نیست که شما هیچ گونه پرداخت هزینه در این مورد داشته باشید. علاوه بر آن هنگامی که خودرو را از شرکت تحویل می گیرید آن را بررسی کرده و در صورت وجود هر گونه نقصی شرکت موظف به برطرف کردن آن است، به این ترتیب هیچ گونه مسئولیتی بر عهده شما نیست.

 • معایب اجاره خودرو

اجاره خودرو در کنار مزایایی که دارد برخی معایب را نیز دارد که چند نمونه از مهم ترین آن ها را ذکر می کنیم.

 1. پرداخت مبلغ ودیعه

وقتی که قصد اجاره خودرو داشته باشید حال ممکن است به مدت یک روز، چند ساعت و حتی برای چند ماه این کار را انجام دهید، هیچ فرقی نمی کند و شما باید مطابق با نرخ روز خودرو ودیعه را به شرکت پرداخت کنید و این مبلغ تا زمان تحویل دادن خودرو در اختیار شرکت خواهد بود، بنابراین در صورت نداشتن پولی معادل مبلغ خودرو نمی‌ توانید خودرو مورد نظرتان را اجاره کنید.

 1. دارا بودن شرایط لازم

جهت اجاره علاوه بر مبلغی که به عنوان ودیعه پرداخت می کنید، باید دیگر شرایط اجاره کردن را نیز داشته باشید. این شرایط عبارت هستند از:

 • داشتن گواهینامه رانندگی
 • سن بالای ۱۸ سال
 • چک و سفته مطابق با مبلغ درخواست شده شرکت اجاره دهنده
 • چک و سفته کارمندی
 • پایبندی به قوانین و مقررات شرکت ها
 1. پرداخت خسارت در صورت حوادث | مزایا و معایب اجاره خودرو

وقتی خودرو در اختیار شما باشد هر گونه اتفاقی که بی افتد مسئولیت آن با خودتان خواهد بود، یعنی شما خودرو را در زمان تحویل گرفتن چک می کنید و اگر در طول مسافرت هر مشکلی مانند خرابی قطعات مختلف پیش بیاید باید خودتان تعویض و تعمیر آن را بر عهده بگیرید.

نتیجه گیری

شناخت مزایای اجاره خودرو شما را با نحوه اجاره بیش تر آشنا خواهد کرد. به این ترتیب می‌ توانید با دیدی بازتر به اجاره خودرو مورد نظر بپردازید، اما همواره به این نکات دقت داشته باشید که برای هر کاری از جمله اجاره خودرو حتماً برای باید شرایط لازم را دارا باشید.

با این وجود می‌ توان گفت که با هر دیدی به این موضوع نگاه کنیم مزایای اجاره خودرو بیش تر از معایب آن است. پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع و آگاهی بیش تر از نحوه اجاره خودرو و آشنایی با مزایا و معایب آن به سایت آراد سیر مراجعه کنید.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید! 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *